Trust Wallet Uzantısı Kurulum Klavuzu

Trust Wallet Uzantısı nasıl kullanılır ve cüzdanınızı Venus dapp ile nasıl bağlanır

Bu kılavuz, Trust Wallet Tarayıcı Uzantısını hızlı bir şekilde kullanmaya başlamanızı gösterecek ve Venus Protokolü olarak Web3 merkezi olmayan uygulamalarla (dApp’ler) etkileşimde bulunmanıza yardımcı olacaktır. TW Uzantısı Google Chrome, Brave, Opera ve Microsoft Edge tarayıcısında çalışır.

Trust Wallet Tarayıcı Uzantısı ile MetaMask, Coinbase Wallet veya başka bir cüzdan dahil olmak üzere mobil cüzdanları ve tarayıcı cüzdanlarını içe aktarabilirsiniz.

Trust Wallet Uzantısı nasıl kurulur?

Trust Wallet Tarayıcı Uzantısını kullanmak için, bilgisayarınızın web tarayıcısında yüklü olduğundan emin olmanız gerekir.

Uzantıyı yüklemek için Download the Trust Wallet Chrome Browser Extension | Trust Wallet adresine gidin ve Trust Wallet Extension seçeneğini belirleyin. Bu sizi uzantıyı web tarayıcınıza yükleyebileceğiniz Google Chrome mağazasına götürecektir.

Kurulduktan sonra Trust Wallet Uzantısını tarayıcınızın uzantı menüsüne hemen sabitlediğinizden emin olun, böylece istediğiniz zaman kolayca bulabilirsiniz. Nasıl mı:

1. Adım: İlk olarak, aşağıda gösterildiği gibi uzantı simgesini tıklayın.

2.jpg
3.jpg

1. Adım: Ardından, uzantı penceresi göründüğünde, Trust Wallet’ın yanındaki raptiye simgesine tıklayın.

Trust Wallet ikonunuz sabitlendikten sonra kullanımı kolay olacaktır.

Yeni bir cüzdan oluşturma

Öncelikle, uzantıyı yüklediğinizden emin olun.

Uzantıyı yükledikten sonra, yeni bir cüzdanı şu şekilde oluşturabilirsiniz:

1. Adım: Trust Wallet Tarayıcı Uzantısını açın ve "Create a new wallet"ı seçin.

4.a.jpg

1. Adım:Size Trust Wallet iyileştirmeleri hakkında bir anket sunacak, bu kısmı atlayabilir ve ‘’‘No thanks’’’ seçeneğine tıklayabilirsiniz.

5.1.jpg

3. Adım: Bir parola belirleyin, Kullanım Koşullarını kabul edin ve ardından "Proceed"e tıklayın.

5.2.jpg

4. Adım: “Back Up Your Secret Phrase” güvenli ekranındaki bilgileri gözden geçirin ve “Start"a tıklayın.

5.3.jpg

1. Adım: “Gizli Cümleniz” ekranındaki bilgileri gözden geçirin ve “Got it”a tıklayın.

5.4.jpg

1. Adım: Tohum cümlenizi güvenli bir yere kaydedin. Bir yere yazmanızı ve birden çok güvenli yerde saklamanızı öneririz. “Proceed” butonuna tıkladıktan sonra.

5.5.jpg

1. Adım: Kelimeleri doğru sırada seçerek tohum ifadenizi onaylayın, ardından “Next” düğmesini tıklayın.

5.6.jpg

1. Adım: Cüzdanınız artık hazır! “Open wallet” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

5.d.jpg

Mevcut bir mobil cüzdan veya web uzantılı cüzdan nasıl içe aktarılır veya kurtarılır

Trust Wallet Tarayıcı Uzantısı ile MetaMask, Coinbase Wallet veya başka bir cüzdan dahil olmak üzere mobil cüzdanları ve tarayıcı cüzdanlarını içe aktarabilirsiniz.

Hesabınıza hem mobil hem de masaüstünde sorunsuz bir şekilde erişmek için Trust Wallet mobil hesabınızı bile içe aktarabilirsiniz!

Bu bölümde:

1. Trust Wallet mobil hesabınızı içe aktarın
  2. MetaMask cüzdanınızı içe aktarın

Trust Wallet mobil hesabınızı Trust Wallet Uzantısına nasıl aktarabilirsiniz?

1. Adım: Trust Wallet tarayıcı uzantısını yüklediğinizden emin olun. Uzantıyı zaten yüklediyseniz, 2. Adıma geçin.

2. Adım: Mobil cihazınızda Trust Wallet’ı açın ve gerekirse şifrenizi girin.

3. Adım: 12 kelimelik gizli ifadenizi alın. Hesabınızı içe aktarmak için gizli ifadeyi kullanacaksınız.

Trust Wallet mobil uygulamasının sağ alt kısmındaki "Settings"ı seçin.

Ardından, "Wallets"ı seçerek içe aktarmak istediğiniz cüzdanı seçin.

Ardından, içe aktarmak istediğiniz cüzdanın yanındaki bilgi “(i)” sembolünü seçin.

Şimdi, "Show Secret Phrase"i seçin ve gizli ifadenizi ortaya çıkarmak için talimatları izleyin.

xxx.jpg

1. Adım: Trust Wallet mobil uygulamasından gizli ifadeyi kopyalayın.
    SEED’i doğrudan TW uygulamasından TW Uzantısına kopyalamak en güvenlisi olacaktır (SEED yedeğinin zaten güvenli bir şekilde saklandığını varsaydığımız için fotoğraf vb. ortamlar oluşturmayın)
  2. Adım: Trust Wallet Tarayıcı Uzantısını açın ve "Import of recover a wallet"ı seçin.

4.b.jpg

1. Adım: Size Trust Wallet iyileştirmeleri hakkında bir anket sunacak, bu kısmı atlayabilir ve ‘‘No thanks’’ seçeneğine tıklayabilirsiniz.
    5.1.jpg

2. Adım: 12 kelimelik gizli ifadenizi girin veya yapıştırın, ardından "Proceed"i tıklayın.

5.b.jpg

8. Adım: Bir parola belirleyin, Kullanım Koşullarını kabul edin ve ardından "Proceed”e tıklayın.

5.2.jpg

1. Adım: Cüzdanınız artık hazır! “Open wallet” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

5.d.jpg

MetaMask mobil veya masaüstü hesabınızı Trust Wallet Uzantısına nasıl aktarabilirsiniz?

1. Adım: Trust Wallet tarayıcı uzantısını yüklediğinizden emin olun. Uzantıyı zaten yüklediyseniz, 2. Adıma geçin.

2. Adım: MetaMask tarayıcı uzantısını veya MetaMask mobil uygulamasını açın ve gerekirse şifrenizi girin.

3. Adım: MetaMask’ta "Settingsyarlar"a gidin ve "Security & Privacy"i seçin.

MetaMask Uzantısında veya MetaMask mobil uygulamasında Ayarları bulun.

mm1.jpg

1. Adım: “Reveal Secret Recovery Phrase” öğesini seçin. Ardından istenirse parolanızı girin ve gizli ifadenizi ortaya çıkarmak için talimatları izleyin.

2. Adım: Gizli ifadeyi MetaMask’tan kopyalayın.

Diğer talimatlar, diğer herhangi bir SEED ithalatı ile aynıdır.

1. Adım: Trust Wallet Tarayıcı Uzantısını açın ve "Import of recover a wallet"ı seçin.

2. Adım: Size Trust Wallet iyileştirmeleri hakkında bir anket sunacak, bu kısmı atlayabilir ve ‘‘No thanks’’ seçeneğine tıklayabilirsiniz.

3. Adım: 12 kelimelik gizli ifadenizi girin veya yapıştırın, ardından "Proceed"i tıklayın.

4. Adım: Bir şifre belirleyin, Kullanım Koşullarını kabul edin ve ardından “Proceed”e tıklayın.

5. Adım: Cüzdanınız artık hazır! “Open wallet” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Trust Wallet Uzantısını Kullanarak Venus Protocolü Dapp’ına Nasıl Erişilir?

Trust Wallet Tarayıcı Uzantısı, binlerce merkezi olmayan Web3 uygulamasına (dApps) güvenli bir şekilde bağlanmanıza olanak tanır.

1. Adım: Trust wallet tarayıcı uzantınızda oturum açtığınızda, Trust Wallet aracılığıyla dapp’lere erişim hakkında sizi bilgilendiren açılır bir mesaj göreceksiniz, sadece "Got it"a tıklayın.

6.jpg

1. Adım: İkinci açılır mesaj, Trust Wallet aracılığıyla Token yönetimi hakkında sizi bilgilendirecektir, sadece “I’m ready to use Trust Wallet!” seçeneğine tıklayın.

7.jpg

1. Adım: Erişmek istediğiniz https://app.venus.io/ uygulamasının web sitesine gidin, “Connect wallet” düğmesini bulun ve tıklayın.

8.jpg

1. Adım: Connect Wallet düğmesine tıkladığınızda Trust Wallet seçeneğini belirleyebilirsiniz.

9.jpg

1. Adım:M-cüzdan ile bağlantıyı onaylayın ve "Connect"a tıklayın.

10.jpg

6. Adım: Ağın BNB Chaine geçişini onaylayın ve "Switch"e tıklayın.

11.jpg

7. Adım: Cüzdanınız, Venüs Protokolü veri uygulamasına nihai olarak bağlandıktan ve ağ BNB zincirine kurulduktan sonra. Venus dapp’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

12.jpg

Cüzdanınıza Para Yatırma

Kripto alma

Ailenizden, arkadaşlarınızdan, takas hesabınızdan veya para yatırma ayrıntılarınızı paylaştığınız herkesten kripto alabilirsiniz. Trust Wallet Tarayıcı Uzantısını kullanarak para yatırma ayrıntılarınızı nasıl alacağınız ve kripto para alacağınız aşağıda açıklanmıştır.

1. Adım: M-cüzdan ana sayfasından, ana m-cüzdan sayfasından “Receive” düğmesini seçin.

2. Adım: Almak istediğiniz varlığı seçin

3. Adım: Bir arkadaşınızdan para almak için para yatırma adresinizi veya QR kodunuzu paylaşın veya cüzdanınıza para göndermek için sahip olduğunuz bir borsada veya başka bir cüzdanda bu adresi kullanın.

Trust Wallet Tarayıcı Uzantısından kripto gönderme

Kripto gönderme

Ailenize, arkadaşlarınıza, takas hesabınıza veya bu talimatları kullanarak istediğiniz herhangi birine kripto gönderin.

1. Adım: M-cüzdan ana sayfasından, ana m-cüzdan sayfasından “Send” düğmesini seçin.

2. Adım: Göndermek istediğiniz varlığı seçin

3. Adım: Varlığı göndermek istediğiniz Alıcı adresini girin, gönderilecek miktarı seçin ve ardından “Preview” düğmesini seçin

4. Adım: "Confirm"yı seçin.

Not: Bazı varlıklar, alıcı ayrıntılarının bir parçası olarak bir “memo” gerektirebilir. Cüzdanınızdan güvenli bir şekilde kripto göndermek için hangi ayrıntılara ihtiyacınız olduğunu her zaman kontrol ettiğinizden emin olun.